Teatteri | Rakastajat-teatteri

Tervetuloa teatteriin! Tutustu turvallisuusohjeisiimme.

HENKILÖKUNTA


Tilamme sijaitsevat osoitteessa Pohjoisranta 11, 28100 Pori, Puuvillan kauppakeskuksen sisäpihalla.​

Ota yhteyttä tai jätä yhteydenottopyyntö alla olevan lomakkeen kautta.

Angelika Meusel

Opintovapaalla

Teatterinjohtaja, näyttelijä (FIA), valmentaja, hallituksen puheenjohtaja
​​​​​​​
​​​​​​​angelika@rakastajat.fi

044 593 3414

​​​​​​​

Kai Tanner

Teatterinjohtaja, näyttelijä (FIA), hallituksen varapuheenjohtaja
​​​​​​​
​​​​​​​kai@rakastajat.fi

​​​​​​​

Tiina Laakso

Vahtimestari, hallituksen jäsen
​​​​​​​
​​​​​​​tiina@rakastajat.fi

​​​​​​​

Jarno Santalähde

Ravintolapäällikkö, käyttöpäällikkö

​​​​​​​​​​​​​​jarno@rakastajat.fi

Karoliina Ailasmaa

Vastaava tuottaja
​​​​​​​
karoliina@rakastajat.fi

AMANDA MÄKYNEN

Tuottaja
​​​​​​​
amanda@rakastajat.fi
040 560 8396

annina lepistö

Lipunmyynnin vastaava

annina@rakastajat.fi

Henri Välikangas

Näyttelijä (FIA), tuotannon assistentti

​​​​​​​henri@rakastajat.fi

​​​​​​​

Salla Jyrkänne

Teatterifestivaalin Tuotantosuunnittelija

salla@rakastajat.fi

​​​​​​​

Pedro García Diaz

Teknikko, äänisuunnittelija

​​​​​​​tekniikka@rakastajat.fi

​​​​​​​

Andrew Ahtiainen

Teknikko, valot

andy@rakastajat.fi

​​​​​​​

sami rosnell

Näyttämöteknikko, muusikko

sami@rakastajat.fi

ville salén

Graafinen suunnittelija

ville@rakastajat.fi

Joachim Alexa

Siviilipalvelushenkilö

JASMIN JOKIMAA

Lipunmyyjä

aili keskiruusi

Lipunmyyjä, ravintolatyöntekijä

LAURA TOKOLA

Ravintolatyöntekijä

Ville Lehtonen

Ravintolatyöntekijä

​​​​​​​

Janna Madekivi-Rintala

Ravintolatyöntekijä

​​​​​​​

PIIA LIUKSIALA-VAARNE

Ravintolatyöntekijä

roni breilin

Eteispalvelu

jari teuramo

hallituksen jäsen

jussi viitanen

hallituksen jäsen


TAITEELLINEN JOHTORYHMÄ

Teatterinjohtaja, näyttelijä Angelika Meusel

Teatterinjohtaja, näyttelijä Kai Tanner

Näyttelijä Henri Välikangas


HALLITUS

Puheenjohtaja Teatterinjohtaja Angelika Meusel

Varapuheenjohtaja Teatterinjohtaja Kai Tanner

Sihteeri Diplomikielenkääntäjä Tiina Laakso

Muut hallituksen jäsenet Kehityspäällikkö Jussi Viitanen, Kiinteistönvälittäjä LKV Jari Teuramo