Tervetuloa teatteriin! Tutustu turvallisuusohjeisiimme.

HENKILÖKUNTA


Tilamme sijaitsevat osoitteessa Pohjoisranta 11, 28100 Pori, Puuvillan kauppakeskuksen sisäpihalla.​

Ota yhteyttä tai jätä yhteydenottopyyntö alla olevan lomakkeen kautta.

Angelika Meusel Opintovapaalla Teatterinjohtaja, näyttelijä (FIA), valmentaja​​​​​​​​​​​​​​angelika@rakastajat.fi 044 593 3414​​​​​​​

Angelika Meusel

Opintovapaalla

Teatterinjohtaja, näyttelijä (FIA), valmentaja
​​​​​​​
​​​​​​​angelika@rakastajat.fi

044 593 3414

​​​​​​​

Kai TannerTeatterinjohtaja, näyttelijä (FIA)​​​​​​​​​​​​​​kai@rakastajat.fi​​​​​​​

Kai Tanner

Teatterinjohtaja, näyttelijä (FIA)
​​​​​​​
​​​​​​​kai@rakastajat.fi

​​​​​​​

Tiina LaaksoVahtimestari / hallituksen sihteeri​​​​​​​​​​​​​​tiina@rakastajat.fi​​​​​​​

Tiina Laakso

Vahtimestari / hallituksen sihteeri
​​​​​​​
​​​​​​​tiina@rakastajat.fi

​​​​​​​

Jarno Santalähde Ravintolapäällikkö, käyttöpäällikkö​​​​​​​​​​​​​​jarno@rakastajat.fi

Jarno Santalähde

Ravintolapäällikkö, käyttöpäällikkö

​​​​​​​​​​​​​​jarno@rakastajat.fi

AMANDA MÄKYNENTuottaja​​​​​​​amanda@rakastajat.fi040 560 8396

AMANDA MÄKYNEN

Tuottaja
​​​​​​​
amanda@rakastajat.fi
040 560 8396

annina lepistöLipunmyynnin vastaavaannina@rakastajat.fi

annina lepistö

Lipunmyynnin vastaava

annina@rakastajat.fi

Henri VälikangasNäyttelijä (FIA), tuotannon assistentti​​​​​​​henri@rakastajat.fi​​​​​​​

Henri Välikangas

Näyttelijä (FIA), tuotannon assistentti

​​​​​​​henri@rakastajat.fi

​​​​​​​

Salla JyrkänneTeatterifestivaalin Tuotantosuunnittelijasalla@rakastajat.fi​​​​​​​

Salla Jyrkänne

Teatterifestivaalin Tuotantosuunnittelija

salla@rakastajat.fi

​​​​​​​

ville salénGraafinen suunnittelijaville@rakastajat.fi

ville salén

Graafinen suunnittelija

ville@rakastajat.fi

Pedro García DiazTeknikko, äänisuunnittelija​​​​​​​tekniikka@rakastajat.fi​​​​​​​

Pedro García Diaz

Teknikko, äänisuunnittelija

​​​​​​​tekniikka@rakastajat.fi

​​​​​​​

Andrew AhtiainenTeknikkoandy@rakastajat.fi​​​​​​​

Andrew Ahtiainen

Teknikko

andy@rakastajat.fi

​​​​​​​

sami rosnellNäyttämöteknikko, muusikkosami@rakastajat.fi

sami rosnell

Näyttämöteknikko, muusikko

sami@rakastajat.fi

JASMIN JOKIMAALipunmyyjä

JASMIN JOKIMAA

Lipunmyyjä

Ville LehtonenRavintolatyöntekijä​​​​​​​

Ville Lehtonen

Ravintolatyöntekijä

​​​​​​​

Janna Madekivi-RintalaRavintolatyöntekijä​​​​​​​

Janna Madekivi-Rintala

Ravintolatyöntekijä

​​​​​​​

PIIA LIUKSIALA-VAARNERavintolatyöntekijä

PIIA LIUKSIALA-VAARNE

Ravintolatyöntekijä

jari teuramohallituksen jäsen

jari teuramo

hallituksen jäsen

jussi viitanenhallituksen jäsen

jussi viitanen

hallituksen jäsen


TAITEELLINEN JOHTORYHMÄ

Teatterinjohtaja, näyttelijä Angelika Meusel

Teatterinjohtaja, näyttelijä Kai Tanner

Näyttelijä Henri Välikangas


HALLITUS

Puheenjohtaja Teatterinjohtaja Angelika Meusel

Varapuheenjohtaja Teatterinjohtaja Kai Tanner

Sihteeri Diplomikielenkääntäjä Tiina Laakso

Muut hallituksen jäsenet Kehityspäällikkö Jussi Viitanen, Kiinteistönvälittäjä LKV Jari Teuramo